A320 od Fenixa z dużym problemem po SU14. Jest już hotfix

Autor:

Po tym jak wydany został Sim Update 14, użytkownicy Airbusa A320 od Fenix Simulations zaczęli zgłaszać poważne problemy z samolotem w warunkach oblodzeniowych. Na szczęście pojawił się już hotfix.

W warunkach oblodzeniowych użytkownicy odnotowywali bardzo dziwne zachowanie samolotu – problem z zawieszającą się rolką prędkości na PFD, problem z rozpędzaniem się maszyny, lotem na granicy prędkości przeciągnięcia. Okazuje się, winowajcą była wprowadzona przez SU14 zmiana funkcjonowania systemu elektrycznego, przez co ogrzewanie rurki pitota utraciło zasilanie. Do tej pory jedynym rozwiązaniem było wyłączenie efektu oblodzenia w opcjach MSFS-a.

Na Discordzie Fenixa pojawił się jednak hotfix, który naprawia problem. Polega on na podmianie jednego pliku .cfg (po wcześniejszym wykonaniu kopii zapasowej).

– Wiem, że niektórzy ludzie są sfrustrowani brakiem możliwości użycia oblodzenia w samolocie. Ten plik systems.cfg powinien to naprawić w ramach szybkiej łatki, ale pamiętaj, że nie możemy zagwarantować zachowania elektrycznego samolotu w połączeniu z awariami/awariami Pitota/itp. lub jakimikolwiek nietypowymi sytuacjami – napisał Aamir Thacker, szef Fenix Simulations.

Plik można pobrać pod linkiem:
https://we.tl/t-I8HJrvBvgA

Następnie nalezy go wkleić pod następującą ścieżką:
Community\fnx-aircraft-320\SimObjects\Airplanes\FNX320\systems.cfg


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień