A330 od Aerosoftu nie będzie w pełni funkcjonalny w dniu premiery

Autor:

Zgodnie z obietnicą w internecie pojawiła się osobna strona poświęcona temacie rozwoju Airbusa A330 od Aerosoftu. Choć nie znajdziemy na niej wielu nowych informacji, jedno może nieco niepokoić.

Na nowej stronie znalazły się ogólne informacje na temat projektu oraz sporo screenów. Aerosoft wymienił także kwestie, nad którymi aktualnie pracuje – tj. nad precyzją przechwytywania ILS-a, utrzymywaniem zaprogramowanej w MCDU trasy oraz nad problemem z wyraźnym spadkiem wydajności po imporcie planu lotu z Simbriefa.

Pewna niepokojąca informacja pojawiła się natomiast w opublikowanych na stronie najczęściej zadawanych pytaniach (FAQ). Jedno z nich dotyczy tego, czy samolot będzie mógł być używany podczas lotów na sieci z kontrolą lotów VATSIM, czy IVAO.

– Zdecydowanie tak. Konieczne będzie jednak wcześniejsze zapoznanie się z obsługą samolotu. W pewnych okolicznościach będziesz musiał wykonywać manewry, które zwykle ułatwiają dodatkowe systemy, które nie będą dostępne od pierwszego dnia – czytamy.

Najprawdopodobniej chodzi o wykonywanie nieprecyzyjnych podejść, takich jak np. RNAV/RNP. Niektórzy komentatorzy twierdzą, że może to oznaczać, że A330 zostanie opublikowany w ramach wczesnego dostępu.

Link do strony projektu:
https://a330.aerosoft.com/

Fot. a330.aerosoft.com

Udostępnień