Black Square bierze na warsztat kolejny ciekawy samolot

Black Square bierze na warsztat kolejny ciekawy samolot

cze 18, 2024

Beechcraft Starship, czyli bardzo oryginalnie wyglądający samolot turbośmigłowy, będzie kolejnym sygnowanym przez Black Square produktem dla Microsoft Flight Simulatora 2020.

Beechcraft Starship pojawił się ostatnio na polskim niebie, czym wywołał konsternację wśród wielu obserwatorów, którzy myśleli, że mają do czynienia z jakąś nowoczesną wojskową technologią. Wszystko przez to, że ten cywilny samolot został zbudowany z kompozytów w układzie kaczki, bez typowych stateczników pionowych i z pchającymi dwoma silnikami turbośmigłowymi.

– Prawie dokładnie dwa lata temu ogłosiłem, że pracuję nad Starship dla MSFS, ale zdecydowałem się wypuścić jeszcze siedem samolotów, zanim wrócę do pracy nad nim. Każdy z nich był niezbędnym odskocznią, która zapewniła mi umiejętności wymagane do stworzenia tego wirtualnego samolotu – mówi Nick Cyganski z Black Square. – Kiedy wróciłem na Starship w marcu 2024 r., moim pierwszym zadaniem było dostosowanie Starship do moich obecnych standardów graficznych, szczególnie w kabinie. Następnie konieczne było niemal całkowite przepisanie kodu, aby symulować jeszcze więcej systemów pod maską niż w Black Square Dukes. Na koniec rozpocząłem pracę nad jedynym w swoim rodzaju zestawem awioniki AMS-850 dla statku Starship. Zestaw awioniki statku Starship był pionierem wielu współczesnych powszechnych funkcji, a niektóre z nich miały bardziej rozpoznawalną formę niż inne – dodaje.

Choć pierwotnie samolot ten nie był wyposażony w standardowego GPS-a, to na przestrzeni lat zaczęto montować do niego różne wyposażenie, co ma być odzwierciedlone w MSFS-owym wydaniu. Ponadto Beechcraft Starship będzie korzystał z technologii opracowanej na potrzeby wypuszczonych niedawno Duke’ów – chodzi tu przede wszystkim o tablet, za pomocą którego można zarządzać wszystkimi systemami maszyny. W przypadku Starshipa dochodzi jeszcze choćby symulacja procesu nagrzewania ekranów CRT, czy też symulacja emisji temperatury przez urządzenia w kokpicie.

Fot. justflight


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień
pl_PLPolish