Black Square szykuje tablet do zarządzania systemem awarii swoich samolotów

Autor:

Samoloty Black Square otrzymają całkowicie nowy tablet, który pozwoli na zarządzanie systemami samolotów, w tym także systemem awarii. Opublikowano już pierwsze screeny nowego rozwiązania.

Nowe EFB pokazano przy okazji raportu ze stanu prac nad dwoma najbliższymi samolotami – Piston Duke oraz Turbine Duke.

– Jestem najbardziej dumny z mojego nowego tabletu EFB w kokpicie, który pierwotnie miał zastąpić interfejs radaru pogodowego w celu interakcji z systemem awarii Black Square; jednakże szybko stał się najbardziej kompletnym interfejsem do monitorowania systemów samolotów w MSFS – mówi Nick Cyganski, deweloper Black Square.

Ponadto w tablecie znajdą się opcję dotyczące zarządzania ładunkiem i paliwem, wizualizacje działania silników oraz schematy instalacji.

– Mamy nadzieję, że te wizualizatory pomogą w nowym zrozumieniu systemów elektromechanicznych znajdujących się za ekranami dotykowymi w nowoczesnych samolotach, a także złożoności symulacji systemów Black Square – dodaje Cyganski.

Co więcej, kolejny samolot ze stajni Black Square – tłokowy Duke – będzie już korzystał z kompletnie nowej symulacji silników tłokowych, która jest przygotowywana przez to studio. Ma ona całkowicie zmienić rozruch silnika, ustawienie śmigła oraz symulację nieprawidłowości, takich jak zanieczyszczenie, czy zalanie silnika. Przemodelowano również działanie wału korbowego, które będzie uzależnione od kompresji cylindrów, zapłonu paliwa, oporu śmigła i tarciem całego układu.

Co ciekawe efekt tarcia zostanie też zaimplementowany do wskaźników w kokpicie, przez co wskazania będą się mogły blokować i odblokowywać pod wpływem wibracji maszyny.

Premiera samolotów Piston Duke oraz Turbine Duke od Black Square planowana jest na marzec 2024 r. Będą one dostępne w sprzedaży osobno, ale też w promocyjnym pakiecie.


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień