Dużo kontrowersji wokół ogłoszenia MSFS 2024. Wydano FAQ

Autor:

Wczorajsze ogłoszenie wydania kolejnej wersji Microsoft Flight Simulatora wywołało w środowisku sporo zamieszania – nie tylko wśród użytkowników, ale też wśród deweloperów.

Enigmatyczna zapowiedź, która została opublikowana, sprawiła, że pojawił się cały szereg pytań o to, czy w ogóle jest sens inwestować obecnie w MSFS 2020, szczególnie, że na horyzoncie mamy bardzo interesujące, długo oczekiwane płatne samoloty. Wielu użytkowników zapowiedziało, że wstrzymuje się z zakupem nowych dodatków do momentu aż wyjaśni się sytuacja z MSFS-em 2024.

W reakcji na to Asobo opublikowało odpowiedzi na najczęściej pojawiają się pytania. Dowiedzieliśmy się m.in., że Microsoft Flight Simulator będzie pełnoprawną, osobną częścią MSFS, w którym mają działać praktycznie wszystkie dodatki z Microsoft Flight Simulatora 2020 (przynajmniej te z Marketplace). Po premierze nowego symulatora MSFS 2020 ma być wciąż wspierany.

Pełna lista pytań i odpowiedzi:

Czy Microsoft Flight Simulator 2024 będzie całkowicie samodzielną odsłoną, czy też będzie oferowana jako płatna aktualizacja dla obecnych graczy?

Microsoft Flight Simulator 2024 to samodzielny symulator i kontynuacja Microsoft Flight Simulator nowej generacji, która została wydana w 2020 roku. Obsługiwane będą obecne samoloty i lotniska w Microsoft Flight Simulator (2020), a także praktycznie wszystkie dodatki z Marketplace w Microsoft Flight Simulator 2024.

Jakiego wsparcia mogą spodziewać się gracze Microsoft Flight Simulator (2020) po premierze Flight Simulator 2024?

Będziemy nadal dostarczać naszą mapę drogową Microsoft Flight Simulator (2020), która zawiera różne treści, od aktualizacji samolotów i awioniki, aktualizacji sima, aktualizacji miast i świata, a także bezpłatnego DLC Dune. Będziemy nadal wspierać Microsoft Flight Simulator (2020) po premierze Microsoft Flight Simulator 2024.

Czy wszystkie zakupy dokonane przez użytkowników w Marketplace będą mogły zostać przeniesione do nowego symulatora?

Z bardzo nielicznymi wyjątkami, praktycznie wszystkie dodatki, które działają obecnie w Microsoft Flight Simulator (2020), będą działać w Microsoft Flight Simulator 2024. Dodatki zakupione w Marketplace w symulatorze nie będą musiały być ponownie kupowane w Microsoft Flight Simulator 2024.

Fot. Xbox/Youtube

Kategorie artykułu: Microsoft Flight Simulator
Udostępnień