Messerschmitt Bf-108 kolejną historyczną maszyną w portfolio IniBuilds

Autor:

W listopadzie ubiegłego IniBuilds wypuściło na rynek II-wojenny amerykański myśliwiec P-40 Warhawk. Teraz do portfolio tego dewelopera dołącza kolejna historyczna maszyna – tym razem jest Messerschmitt Bf-108 Taifun.

Bf-108 to niemiecki sportowy jednosilnikowy samolot, który był również wykorzystywany w celach łącznikowych. Był protoplastą jednego z najbardziej znanych myśliwców z czasów II wojny światowej, czyli Messerschmitta Bf-109.

Deweloper udostępnił możliwość wyboru pomiędzy niemiecką i angielską wersją kokpitu. Wybrać też można jednostki – metryczne lub imperialne – w jakich wyskalowane są wskaźniki. Maszynę wyposażono w tablet z ustawieniami, z poziomu którego można też dokonywać czynności eksploatacyjnych,

W pakiecie wypuszczonym przez IniBuilds znalazło się kilka malowań – m.in. niemieckie, japońskie, sowieckie, czy brytyjskie. Szkoda tylko, że z niemieckiego malowania usunięto swastykę, ale z sowieckiego czerwonej gwiazdy już nie. Chociaż prawo nie zabrania korzystania z tego drugiego symbolu, to oba odnoszą się do równie zbrodniczych systemów politycznych.

Bf-108 będzie dostępne na PC-ach, ale wkrótce trafi też na Xboxy.

Fot. inibuilds.com

Kategorie artykułu: Microsoft Flight Simulator · PC · Płatne samoloty · Xbox
Udostępnień