MSFS: pogoda na żywo wraca do normy

Autor:

Trwają prace nad przywróceniem usługi generowania pogody na żywo w Microsoft Flight Simulatorze. Zachmurzenie na simowym niebie pojawiło się we wtorek (7 lutego) około godz. 17:30.

Jak się okazało, nie było konieczne wypuszczenie aktualizacji do aplikacji działającej po stronie użytkowników – wystarczyły zmiany wprowadzone na poziomie centrów serwerowych. Na ten moment ASOBO sprawdza, czy znalezione rozwiązanie na naprawę usługi „live weather” jest trwałe, czy też tymczasowe. Na oficjalnym forum Microsoft Flight Simulatora wciąż pojawiają się sygnały ze strony użytkowników, którym nadal pogoda na żywo nie działa.

W takiej sytuacji ASOBO zaleca, aby w ustawieniach sima wyłączyć wszystkie usługi online, zapisać konfigurację, ponownie włączyć usługi i zapisać, a następnie zrestartować MSFS-a.

To jedna z większych awarii tej usługi w historii MSFS-a 2020. Najprawdopodobniej jej przyczyna leży w globalnej awarii, którą odnotował Microsoft pod koniec stycznia. To wtedy w symulatorze przestały się wyświetlać aktualne METARy, chociaż sama pogoda jeszcze przez kilka dni była generowana. Zachmurzenie całkowicie zniknęło 1 lutego, ale wiatr i ciśnienie atmosferyczne były odpowiednie.

Dajcie znać, czy u Was pogoda wróciła już do normy, czy jeszcze borykacie się z problemami.

Kategorie artykułu: Microsoft Flight Simulator
Udostępnień