Nowy Famous Flyer dostępny… i to za darmo!

Autor:

Ford 4-AT Trimotor to kolejny samolot z serii Famous Flyer, który trafił do Microsoft Flight Simulatora. Co więcej przez najbliższy tydzień można go pobrać za darmo!

Ford 4-AT Trimotor to amerykański, trzysilnikowy, śmigłowy samolot pasażerski, który został oblatany w 1925 r. Maszyna była wykorzystywana również do celów transportowych i wojskowych. Był użytkowany nie tylko w Ameryce, ale też w Europie – np. w Czechosłowacji.

– Trimotor Forda był posiadaczem wielu rekordów, m.in. w kategorii długości lotu. Ponadto jako pierwszy samolot w historii lotnictwa odbył 10 lutego 1927 długodystansowy lot, podczas którego nawigację prowadzono wyłącznie za pomocą łączności radiowej. Kolejnym wydarzeniem ugruntowującym sławę „Blaszanej gęsi” był pierwszy przelot nad biegunem południowym, który miał miejsce 29 listopada 1929 – czytamy w Wikipedii.

Trimotorem latał też podczas kampanii wyborczej przyszły prezydent USA Franklin Rosevelt.

Trimotor dostępny jest w Markeplace na obu platformach – PC i Xbox. Od 1 lipca samolot będzie kosztował 69,99 zł (dla posiadaczy wyższych wersji MSFS-a – prawdopodobnie 45,99 zł.

Kategorie artykułu: Bez kategorii
Udostępnień