Po premierze SU14 – nie obyło się bez problemów

Autor:

Wczoraj (5 grudnia) udostępniona została kolejna duża aktualizacja Microsoft Flight Simulatora 2020 – Sim Update 14. Niestety, podobnie jak przy poprzednich update’ach użytkownicy mieli bardzo duże problemy z szybkością pobierania.

Aktualizacja została udostępniona około 17:00 polskiego czasu. Początkowo z pobieraniem nie było źle, ale wraz ze wzrostem liczby pobierających osób problemy zaczęły narastać. Proces ściągania zatrzymywał się w losowych momentach – zazwyczaj pomagało zatrzymanie aktualizacji i wznowienie jej, ewentualnie restart połączenia internetowego lub skorzystanie z VPN.

– Jesteśmy świadomi raportów o niskiej i zablokowanej prędkości pobierania aktualizacji Sim Update 14. Wprowadzono rozwiązanie mające na celu zwiększenie prędkości pobierania dla użytkowników, a nasze zespoły aktywnie badają ten problem. Przekażemy więcej informacji, gdy tylko będzie to możliwe – czytamy na profilach Microsoft Flight Simulatora w mediach społecznościowych.

W innym miejscu, na oficjalnym forum MSFS-a, deweloperzy zalecają, aby w przypadku utknięcia pobierania skorzystać z instrukcji opublikowanej przy okazji SU13 – dotyczącej ręcznego usunięcia problematycznego pliku.

Ponadto ci, którym udało się pobrać i zainstalować SU14 zgłaszają spadek wydajności symulatora o około 7 klatek na sekundę.

A jakie są Wasze wrażenia na temat Sim Update’u 13? Mieliście problemy przy aktualizacji? A może natrafiliście już na nowe (albo stare i niepoprawione) błędy w zaktualizowanym MSFS-ie? Dajcie znać w komentarzach! 🙂

Pełna lista zmian w SU14:
https://www.flightsimulator.com/sim-update-14/

Fot. Microsoft Flight Simulator/Facebook


Zostań naszym Patronem:

Kategorie artykułu: Microsoft Flight Simulator
Udostępnień