Problemy z pogodą po Sim Update 11

Autor:

Piątkowy Sim Update 11 do Microsoft Flight Simulatora miał poprawić m.in. działanie pogody. Chociaż wygląd chmur został już poprawiony, to jednak użytkownicy symulatora wciąż zgłaszają problemy z działaniem pogody na żywo.

Na ten moment zgłaszana przez wirtualnych pilotów sytuacja wygląda tak, że pogoda zgodna z METARami jest na lotniskach i w promieniu kilku, kilkunastu mil wokół nich. Dalej obserwowane jest – niezależnie od realnych warunków – niemalże bezchmurne niebo.

Jeden z użytkowników zauważył, że problemy z generowaniem zachmurzenia pojawiają się w momencie, gdy serwis Meteoblue raportuje zachmurzenie pokrywające poniżej 95% nieba. Symulator generuje wówczas zdecydowanie za mało chmur.

Na ten moment nieznana jest przyczyna tych problemów i czy Asobo pracuje nad ich rozwiązaniem. Aktualnie serwery MSFS-a są cały czas mocno obciążone i usługi online co chwilę się rozłączają. Być może oznacza to nie tylko duże obciążenie, ale również też to, że trwają prace nad naprawą pogody. Jest to jednak sytuacja na tyle poważna i psująca imersję podczas lotów, że twórcy sima powinni jak najszybciej wypuścić poprawki.

Kategorie artykułu: Microsoft Flight Simulator
Udostępnień