WASM na konsolach: są już pierwsze efekty. Wiadomo co z PMDG!

Autor:

Wtorkowy Sim Update 12 wprowadził m.in. obsługę WASM na konsolach. Są już pierwsze tego efekty – użytkownicy Xboxów otrzymali dostęp do kilku samolotów, które do tej pory były dostępne wyłącznie na pecetach.

Na Xboxy trafiła m.in. bardzo dobra Cessna 310R od MilViz – mogliście ją zobaczyć na jednym z ostatnich naszych streamów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w Marketplace na konsolach trafiły też An-225 Mrija oraz Osprey MV-22 od Miltech Simulations. Ponadto konsolowcy mogą już polatać również PC-6 Porter od MilViz, RV-10 od SimWorks Studios oraz TL-Ultralight Sting S4 od FSReborn.

Niedługo – najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu – do konsolowego sklepu Microsoft Flight Simulatora powróci DC-6 od PMDG. Samolot ten w pewnym momencie został wycofany za sprawą poważnych problemów w działaniu na konsolach. Mniej pozytywne informacje wiążą się z serią Boeingów 737 od PMDG – na Xboxach będą one dostępne najwcześniej pod koniec kwietnia.

– Biorąc pod uwagę to, co wiemy o platformie MSFS, nie przewidujemy napotykania kolejnych przeszkód, ale musimy dokładnie ocenić produkt, aby upewnić się, że nie znajdziemy niczego nieoczekiwanego, co mogłoby negatywnie wpłynąć na wrażenia użytkownika na różnych platformach – mówi szef studia Robert Randazzo.

Obecnie na zamieszczenie w xboxowym Marketplace oczekuje 41 samolotów i 136 lotnisk.

Fot. flightsimulator.com

Udostępnień