Wielki sukces charytatywnych lotów. 10 tys. zł. dorzucił Mastercard!

Autor:

Ponad 10 tysięcy złotych udało się zebrać podczas charytatywnych streamów lotów, organizowanych w sobotę i niedzielę w ramach akcji „Wirtualni Piloci dla WOŚP – Pomagamy, bo wiemy jak to robić”. Ponadto, firma Mastercard postanowiła dorzucić eventowej eSkarbonki kolejne 10 tysięcy złotych!

Sobotnie streamy na kilku polskich kanałach na Youtube zaskoczyły organizatorów swoją popularnością. Wydarzenie stało się oficjalnym eventem polskiej dywizji VATSIMu – Polish VACC. Blisko stu pilotów – zarówno w sieciach kontroli ruchu jak na multiplayerze – wykonało lot z kanaryjskiej Fuerteventury do Katowic. Zainteresowanie ze strony użytkowników było na tyle duże, że na VATSIMie lotnisko startowe „zakorkowało się” na niemalże trzy godziny (polscy kontrolerzy wydali wytyczne, aby piloci lecący do Katowic byli wypuszczaniu z czterominutową separacją). Dzięki odpowiedniej koordynacji kilku vatsimowych dywizji obyło się na szczęście bez komplikacji na trasie przelotu.

W niedzielę swój lot streamował FanSim, który z przyczyn niezależnych, nie mógł wziąć udziału w akcji w sobotę. Stream również spotkał się z dużą popularnością wśród wirtualnych pilotów.

eSkarbonka akcji „Wirtualni Piloci dla WOŚP – Pomagamy, bo wiemy jak to robić” została oznaczona na portalu X.com hashtagiem MastercardGrazWOSP i wybrana jedną z 30 najlepszych tego typu zbiórek (spośród około 24 tysięcy inicjatyw). W związku z tym akcja polskich wirtualnych pilotów została zasilona o dodatkowe 10 tysięcy złotych,

A jeszcze w poniedziałek, 29 stycznia, zakończą się organizowane przy okazji eventu licytacje, a także rozstrzygnięty zostanie konkurs na największe wpłaty. Do wylicytowania jest m.in. lot na profesjonalnym symulatorze wspólnie z realnym kapitanem Boeinga 737 Jerzym Hałajem. Aktualnie (29 stycznia, godz. 9:00) stan skarbonki wynosi 21 241 zł.

Link do eSkarbonki:
https://eskarbonka.wosp.org.pl/lelyzyrygo?lang=pl

Portal Wirtualne Lotnictwo objął wydarzenie „Wirtualni Piloci dla WOŚP – Pomagamy, bo wiemy jak to robić” patronatem medialnym.


Zostań naszym Patronem:

Kategorie artykułu: Ogólne
Udostępnień