A320 od Fenixa z kolejnym updatem. Jest też promocja

Autor:

Jeszcze do środy do godz. 22:00 UTC można kupić Airbusa A320 od Fenix Simulations w promocyjnej cenie. Ponadto w miniony poniedziałek studio wydało kolejną aktualizację tego samolotu.

Obecnie cena A320 od Fenix Simulations jest o 10 GBP niższa niż zazwyczaj – tj. 39,99 GBP. Promocja została uruchomiona z okazji przekazania do beta testów pakietu dodatkowego wprowadzającego do Microsoft Flight Simulatora Airbusy 319 i A321 w dwóch wersjach silnikowych. Dodatek będzie kosztował 39,99 GBP.

– Podczas gdy prace nad rozszerzeniem posuwają się naprzód, odłączyliśmy niewielką część zespołu, aby skupić się na kluczowych obszarach, które naszym zdaniem wymagały ulepszeń od czasu udostępnienia wam wszystkim wersji B2. Polega to przede wszystkim na ciągłym ulepszaniu wydajności i zapewnianiu optymalizacji w całym produkcie. – informuje Fenix Simulations. – Mając to na uwadze, zoptymalizowaliśmy zarówno XEM, jak i grafikę na tyle, na ile było to możliwe w tym momencie. Mamy w planach długoterminowe plany kontynuowania tych prac, jednak projekty te mają większy zakres i wymagają przepisania pewnych modułów, dlatego zostały zaplanowane na nieco później, aby ułatwić obecnie rozwój ekspansji – dodaje.

Obecnie deweloperzy monitorują uwagi społeczności dot. efektu flary i przyziemienia samolotu.

– W tym momencie jesteśmy w miarę zadowoleni z efektu uniesienia/amortyzacji efektu podłoża, ale wydaje nam się, że dodatek oporu mógłby zostać nieznacznie zwiększony. Teoretycznie pomoże to samolotowi nieco lepiej „osiąść” na pasie startowym. Obecnie w MSFS siła nośna i opór efektu gruntu są ze sobą nierozerwalnie powiązane, ale obecnie opracowujemy rozwiązanie tego problemu, które umożliwi nam osiągnięcie bardziej szczegółowej kontroli nad właściwościami oporu przy efekcie przyziemienia – relacjonuje studio.

Programiści pracują też nad poprawą sterowania A320 podczas kołowania na ziemi. W tej kwestii zmiany przyniesie też Sim Update 15, który poprawi modelowanie tarcia kół o nawierzchnię ziemi.

Ponadto na liście zmian znalazło się sporo poprawek dot. użycia przez samolot zmiennych LVar, jak również poprawiono m.in. działanie komunikatów załogi, integrację z GSX, czy obliczanie osiągów silników przy starcie.

Więcej informacji:
https://fenixsim.com/blog/entries/2024-04-15_update_and_sale/

Fot. Fenix Simulations


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień