Active Sky dla MSFS-a wydane

Autor:

Doskonale znana miłośnikom starszych symulatorów aplikacja pogodowa – Active Sky FS – jest już dostępna. O dziwo, premiera ta odbyła się bez szerszych zapowiedzi i większego rozgłosu.

Twórcy aplikacji pogodowych do symulatorów mają problem z MSFS-em o tyle, że ma on zamknięty interfejs pogodowy wynikający najprawdopodobniej z umów między Microsoftem a dostawcami danych. Oznacza to, że zewnętrzne aplikacje mają mocno ograniczony dostęp do generowania pogody w symulatorze. Jak przyznają twórcy Active Sky udało im się to obejść i ich aplikacja działa poza API pogodowym MSFS-a.

Active Sky ma symulować różnego rodzaju efekty atmosferyczne, w tym turbulencje, czy prawidłowy rozkład temperatur. Program wykorzystuje dane m.in. z METARów, prognoz TAF i sigmet/airmet. Można również wygenerować pogodę historyczną.

Ponadto program oferuje też integrację z Navigraphem, Simbriefem oraz danymi wiatru w Boeingach od PMDG. W teorii API Active Sky umożliwia twórcom samolotów wykorzystanie go do działania radarów pogodowych.

Active Sky kosztuje niecałe 30 USD.

Fot. hifisimtech.com


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień