Airbus A320 od Fenixa w końcu zaktualizowany!

Autor:

Zgodnie z obietnicami sprzed tygodnia Airbus A320 od Fenix Simulations doczekał się aktualizacji. Trzeba przyznać, że zakres poprawek robi wrażenie.

Update miał się pojawić wcześniej, ale w ostatniej chwili zdiagnozowano poważny problem, będący przyczyną kolejnych błędów. Podjęto więc decyzję o jego rozwiązaniem kosztem opóźnienia o trzy dni wydania aktualizacji.

Przede wszystkim zmieniony został model lotu – szczególnie zachowanie samolotu podczas startu i lądowania. A320 jest obecnie znacznie bardziej przewidywalny. Twórcy zalecają jednak ustawienie w symulatorze niskich turbulencji – w ich ocenie silniejsze turbulencje nie działają prawidłowo. Istotną informacją jest to, że można już korzystać ze wbudowanego w symulator efektu oblodzenia – co prawda, na ten moment nie jest ono widoczne wizualnie, ale jest już prawidłowo symulowane. Przy pierwszym uruchomieniu Airbusa A320 należy też zmienić ustawienia joysticka – jego czułość należy ustawić linearnie.

Tak jak zapowiadano, A320 otrzymał obecnie nowy layout kabiny – obecnie samolot zabiera na pokład 180 pasażerów. Docelowo ma być udostępniona opcja wyboru między 162-osobową a 180-osobową kabiną.

Link do zalecanego przez dewelopera profilu:
https://dispatch.simbrief.com/airframes/share/21663_1652685144312

Pełna lista zmian:
https://fenixsim.com/blog/

We wrześniu ma się ukazać kolejny update wprowadzający kolejne zmiany, m.in. dodający nowe silniki, czy też nowy tablet.


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień