Avro RJ następnym projektem Just Flight

Autor:

Wiele wskazuje na to, że kolejnym samolotem, który zostanie wydany przez Just Flight, będzie długo oczekiwany Avro RJ, czyli następca BAe 146.

– Następca naszego 146 Professional jest obecnie na dobrej drodze, aby stać się naszym kolejnym wydaniem samolotu pasażerskiego, a oddany zespół programistów robi obecnie znaczne postępy w tworzeniu samolotu – informuje Just Flight.

Na ten moment gotowa jest już część systemów: klimatyzacja, układ paliwowy oraz hydrauliczny. Obecnie programiści pracują nad autopilotem i systemem nawigacji.

– Jednym z systemów, nad którym ostatnio spędziliśmy dużo czasu, jest system IRS, w którym wszystkie tryby są teraz symulowane i w pełni funkcjonalne w symulatorze, a obecnie trwają prace nad systemem ADC (w tym komputery ADC 1 i ADC 2), aby odpowiednio zintegrować je z różnymi trybami autopilota, generatorami sygnału FMS i EFIS – dodaje studio.

Gotowa jest już także kabina pasażerska, w której znajdziemy układ siedzeń 3+3. Przygotowano już animacje drzwi, schodów, a także panelu personelu pokładowego, z którego można sterować oświetleniem oraz nagłośnieniem kabiny.

Niestety, Just Flight nie zdradziło jeszcze choćby orientacyjnej daty premiery Avro RJ.

Fot. justflight.com


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień