BeyondATC będzie miało własny injector ruchu lotniczego na żywo

Autor:

Jedna z najbardziej obiecujących aplikacji do MSFS-a, która ma się pojawić na rynku w ciągu kilku następnych miesięcy – BeyondATC – ma wykorzystywać własny injector ruchu lotniczego na żywo. Właśnie do zespołu twórców nowego programu dołączył główny programista FSLTL.

Beyond ATC to dodatek, który ma zrewolucjonizować kontrolę ruchu lotniczego w Microsoft Flight Simulatorze. Ma bazować na sztucznej inteligencji i wykorzystywać rozpoznawania mowy. Ma działać zarówno według procedur FAA, jak i ICAO. Dotyczy to lotów VFR oraz IFR. Aplikacja ma działać według dwóch modeli – tańszym, oferującym mniej naturalne, bardziej robotyczne głosy oraz w subskrypcyjnym dającym dostęp do wielu realistycznych głosów z akcentami z różnych regionów świata. Ma ona oferować pełną integrację z Simbriefem.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto będzie dostawcą danych dla injectora.

– Chcielibyśmy znaleźć usługę działającą na żywo (taką jak Flightradar24), ale usługi te mają specjalne wymagania licencyjne, które muszą zostać spełnione, dlatego będzie to ciągły obszar badań w nadchodzących miesiącach – mówią twórcy BeyondATC.

Jednocześnie FSLTL w dalszym ciągu pozostaje całkowicie niezależnym projektem i nie zostanie on zintegrowany z Beyond ATC.

Póki co nieznana pozostaje data premiery nowego dodatku. Twórcy starają się, aby aplikacja pojawiła się na rynku do końca 2023 r., jednak niewykluczone, że będzie to dopiero na początku przyszłego roku.

Fot. BeyondATC/Youtube


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień