Eksperymentalny Dornier Do 31 kolejnym samolotem Local Legend

Autor:

Niemiecki eksperymentalny odrzutowiec pionowego startu i lądowania Dornier Do 31 będzie kolejną maszyną wydaną w ramach serii Local Legend. Za jego stworzenie odpowiada iniBuilds.

Do 31 to konstrukcja z przełomu lat 60. i 70. XX wieku. 10 lutego 1967 roku oblatany został prototyp. Od tamtego momentu zbudowano jeszcze dwa testowe egzemplarze i koniec końców w 1970 projekt został porzucony.

– Samolot Dornier Do 31 był górnopłatem o konstrukcji całkowicie metalowej. Skrzydło klasyczne pokryte laminatem. Do lotu poziomego służyły mu dwa silniki odrzutowe, a do lotu pionowego dodatkowo cztery silniki nośne – czytamy w Wikipedii.

Dwa silniki główne dysponowały ciągiem 68,95 kN, z kolei cztery silniki pomocnicze do pionowego startu i lądowania – 19,57 kN każdy. Samolot miał się wznosić na wysokość 35 tys. stóp i mieć zasięg 970 mil morskich przy pełnym załadowaniu.

Jak przyznano podczas ubiegłotygodniowego live’a deweloperskiego twórców Microsoft Flight Simulatora, latanie Dornierem Do nie jest proste i do jego opanowania konieczne będzie przeczytanie instrukcji.

Dornier Do 31 ma trafić do sprzedaży 17 kwietnia 2024 r.

Fot. Microsoft Flight Simulator/Youtube


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień