Flightsim.to ugina się pod krytyką. Wprowadza możliwość całkowitego usunięcia plików

Autor:

Krytyka nowej polityki funkcjonowania serwisu FlightSim.to przyniosła skutek. Od 5 marca wchodzą w życie nowe zasady umożliwiające twórcom całkowite usunięcie udostępnionych plików.

Przypomnijmy, że początkowo Flightsim.to ogłosiło nową politykę, w ramach której twórcy mogli jedynie ukryć udostępniane w serwisie materiały tak, aby nie były one dostępne z poziomu wyszukiwarek. Usunięcie plików mogło nastąpić po bezpośrednim kontakcie z portalem, jednak taka prośba mogłaby zostać odrzucona. Właściciele serwisu tłumaczyli, że jest to związane z zapewnianiem odpowiedniego poziomu usług użytkownikom, którzy wykupili subskrypcje premium. Niektórzy deweloperzy ostro zaprotestowali i wycofali swoje modyfikacje z portalu – wśród nich byli m.in. Got Friends oraz twórca świetnego moda Global AI Ship Traffic V2.

Od 5 marca twórcy będą mogli decydować o całkowitym usunięciu swoich plików, jednakże proces ten został wydłużony o coś w rodzaju okresu wypowiedzenia, podczas którego pliki będą dostępne. Długość tego okresu będzie uzależniona od kategorii usuwanej zawartości. Po jego upłynięciu pliki będą całkowicie usuwane z serwerów Flightsim.to.

Fot. Flightsim.to

Udostępnień