Koniec losowej podmiany modeli samolotów w multiplayerze?

Autor:

Jedną z kwestii, która skutecznie psuje imersję w multiplayerowych lotach w Microsoft Flight Simulatorze, jest podmiana wyświetlanych modeli samolotów na losowe, kompletnie niezgodne z typem używanej przez innego użytkownika maszyny. Ostatnio pojawiło się rozwiązanie tego problemu.

Problem pojawia się w momencie, gdy inni użytkownicy korzystają z samolotów, których nie mamy w swojej bibliotece. Wówczas Microsoft Fligth Simulator korzysta z własnej biblioteki uproszczonych modeli. Niestety, zdarza się, że zamiast dużego samolotu pasażerskiego lub maszyny wojskowej zobaczymy awionetkę, czy też samolot General Aviation pokroju Pipera 28.

Rozwiązaniem tej sytuacji ma być Multiplayer Model Matching – darmowa aplikacja, której autorami są użytkownicy dannymalloy i flyndive. Zawiera ona listę co najmniej kilkudziesięciu samolotów, z których wybieramy te, które posiadamy. Z pozostałych generowany jest specjalny plik, który następnie należy wkleić do folderu Comunity MSFS-a. I to wszystko – po wykonaniu tych czynności modele dobierane w ramach multiplayera powinny być znacznie lepiej dopasowane.


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień