Malowania do Boeingów 737 od PMDG na konsolach będą płatne

Autor:

Wbrew początkowym zapowiedziom ze strony PMDG, malowania do ich serii Boeingów 737 na konsolach Xbox będą niestety płatne. Jest to związane z ograniczeniami Marketplace’u.

Jako, że Xbox jest zamkniętym ekosystemem, to jedynym sposobem na zainstalowanie dodatkowej zawartości do symulatora jest skorzystanie z oferty Marketplace’u. Niestety, obecnie deweloperzy nie mają możliwości dodawania do wbudowanego w MSFS-a sklepu darmowej zawartości, ale to nie koniec ograniczeń, z jakimi zderzyli się deweloperzy.

– Naszym pierwotnym planem było udostępnienie malowań za pośrednictwem „produktów” tylko dla Xboksa dostępnych w Marketplace tylko dla użytkowników konsol za cenę 0,00 USD. Zostały one odrzucone, ponieważ Marketplace nie akceptuje obecnie darmowych dodatków, a addony z ceną 0,00 USD są oprogramowaniem darmowym, mimo że są powiązane z produktem płatnym. Dodatkowo okazało się, że do Marketplace’u można dodawać produkty, które są „tylko na PC”, ale nie można dodawać tych, które są „tylko na Xbox” – wyjaśnia szef PMDG Robert Randazzo.

Pakiet malowań będzie kosztować 4,99 USD, czyli około 25 złotych. Będzie widoczny zarówno dla użytkowników konsol, jak i pecetów. Pecetowcy nie powinni jednak kupować tego pakietu, ponieważ te same malowania są dostępne za darmo za pośrednictwem aplikacji PMDG Operations Center.

Udostępnień