MV-22B Osprey dla MSFS-a zapowiedziany

Autor:
Osprey

Ważna informacja dla miłośników samolotów wojskowych w Microsoft Flight Simulatorze. Zapowiedziano jedną z bardziej charakterystycznych współczesnych wojskowych maszyn latających – Bell-Boeing V-22 Osprey.

Bell-Boeing V-22 Osprey to zmiennowirnikowiec, dzięki czemu maszyna potrafi startować i lądować pionowo. Silniki z 12-metrowymi wirnikami są w tym przypadku montowane na obracanych gondolach, umieszczonych na końcówkach skrzydeł. Samolot ten może też być używany jako maszyna krótkiego startu i lądowań (STOL).

Produkcją Ospreya do MSFSa zajmuje się deweloper Miltech Simulations, który ma już na swoim koncie wypuszczenie lotniskowców do MSFS-a. Samolot ma być najbardziej realistycznym odzwierciedleniem tej maszyny, jakie kiedykolwiek trafiło do cywilnego, ogólnodostępnego symulatora. Deweloper chce w nim zaimplementować m.in. automatycznie działające drzwi i rampy, realistyczne oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, kompleksową symulację wskaźników i systemów, ręczną obsługę pochylenia gondoli silnikowych, czy funkcje Auto-Hover i Auto-Flaps.

Do tego symulowane ma być zachowanie się powietrza wokół wirników, a także przeciążenie silników poprzez nieprawidłową ich eksploatację.

Premiera tego płatnego dodatku jest planowana na I kwartał przyszłego roku. Co istotne, Osprey ma trafić nie tylko na PC-ty, ale też na Xboxy (po zaimplementowaniu obsługi WASM na konsolach).

Fot. Miltech Simulations/Facebook

Kategorie artykułu: Microsoft Flight Simulator · PC · Płatne samoloty · Xbox
Udostępnień