Opublikowano update MSFS-a. Poprawki dotyczą głównie A310

Autor:

Microsoft Flight Similator otrzymał aktualizację do wersji 1.29.30.0. Poprawki dotyczą głównie samolotu Airbus A310.

W Airbusie A310 poprawiono przede wszystkim działanie autopilota oraz FMS. Naprawiono błędy związane m.in. z importem danych z SimBriefa, wyliczaniem punktu top of descent, a także aktywowaniem fazy podejścia oraz punktów z restrykcjami prędkości. Poprawiono problem z nieprawidłowo działającym systemem utrzymywania odpowiedniego ciśnienia w kabinie. Usunięto również błąd z brakiem możliwości ustawienia częstotliwości VOR.

Sporo poprawek dotyczy też dźwięków – m.in. poprawiono bardzo głośne dźwięki silników A310 sterowanych przez AI, które mocno dawały się we znaki na lotniskach po przejściu na kamery widoku zewnętrznego. Ponadto zajęto się też dźwiękami APU, silników, wentylatorów hamulców, czy systemu GPWS.

Dostępny w A310 tablet również doczekał się aktualizacji – przede wszystkim wprowadzono możliwość sprawdzania METAR-u na lotnisku startowym i docelowym. W zakładce, na której wylicza się dane potrzebne do startu, można też zaimportować z METARu informacje o pogodzie.

Ponadto aktualizacja ma poprawiać stabilność działania samego symulatora.

Oprócz samego update’u symulatora należy osobno pobrać uaktualnienie A310, które dostępne jest w Menadżerze Zawartości (Content Manager). Asobo zaznacza, że przed zainstalowaniem aktualizacji na pecetach, najlepiej wyczyścić folder Community.

Kategorie artykułu: Microsoft Flight Simulator · PC · Xbox
Udostępnień