PMDG otrzymało funkcje pozwalające na komunikację tabletu ze „światem zewnętrznym”

Autor:

W PMDG trwają beta testy zapowiadanego od dłuższego czasu tabletu, który ma trafić m.in. do całej linii Boeingów 737 dla Microsoft Flight Simulatora 2020. Ostatnio deweloperzy otrzymali długo oczekiwane funkcje, które powinny znacząco ułatwić pracę nad EFB.

PMDG nie ukrywa, że opóźnienie wydania tabletu do Boeingów 737 jest przede wszystkim spowodowane przez problemy z komunikacją kodu wbudowanego w samolot z zewnętrznymi aplikacjami.

– Ta funkcja była zablokowana w początkowej wersji C++/WASM i niezwykle ważne jest, abyśmy w końcu ją mieli – więc pełen uznanie dla programistów z Asobo, którzy mieli to na uwadze, dotrzymując złożonej nam trzy lata temu obietnicy, że tak się stanie w końcu dotrze – mówi Robert Randazzo z PMDG. – Otwiera to również TONĘ funkcjonalności, które były wstrzymany z uwagi na ograniczanie, binarnego języka analizy składni, który musieliśmy stworzyć, aby ułatwić komunikację między samolotem C++/WASM a tabletem z językiem skryptowym. Będziemy wdrażać te funkcje na tablecie od razu — niektóre zostaną zaimplementowane przed wydaniem, a inne zostaną udostępnione później w procesie ciągłej aktualizacji – dodaje.

Na ten moment tablet jest testowany w Boeingu 737-700, ale wkrótce testy zostaną rozszerzone o pozostałe wersje 737. Co ciekawe, EFB zostało już wstępnie zaimplementowane do tworzonego aktualnie Boeinga 777.


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień