Podsumowano akcję „Wirtualni Piloci dla WOŚP”. Zebrano imponującą kwotę

Autor:

Łącznie ponad 26 tysięcy złotych udało się zebrać w ramach weekendowej akcji „Wirtualni Piloci dla WOŚP – Pomagamy, bo wiemy jak to robić”. Przez dwa dni na trasie Fuerteventura-Katowice wykonano sporo ponad 100 operacji lotniczych.

Przez dwa dni streamów na Youtube do wspólnej eSkarbonki wpłynęło 11 250 złotych. 10 tysięcy złotych dorzuciła firma Mastercard w ramach akcji #MastercardGrazWOSP. W ramach aukcji Lotów Marzeń, w której można było wylicytować dwugodzinny lot z kpt. Jerzym Hałajem na symulatorze, zebrano 3750 złotych. Ten sam Jerzy Hałaj, prowadząc streama na kanale CaptainSpeaking zebrał dodatkowo 1234 złote. Łącznie zebrano 26 234 złote.

Trasa liczyła 2047 mil i przebiegała przez obszar dziewięciu FIRów. Tylko na Newsky zarejestrowano 103 loty, które zostały wykonane przez 15 wirtualnych linii lotniczych. Podczas wydarzenia na VATSIMie lotnisko na Fuerteventurze zakorkowało się na blisko 3 godziny. Przyloty do Katowic odbyły się z kolei bez zakłóceń.

Podczas podsumowania eventu wyróżniono też dwie najwyższe wpłaty do eSkarbonki. Lupson wpłacił 1405 złotych, Marcin Pytka zaś – 836 złotych. Obaj otrzymali voucher na 30-minutowy lot w symulatorze Boeinga 737-800. Rozlosowany został też trzeci voucher, który trafił do Paffsa Juniora.

Portal Wirtualne Lotnictwo objął akcję „Wirtualni Piloci dla WOŚP – Pomagamy, bo wiemy jak to robić” patronatem medialnym.


Zostań naszym Patronem:

Kategorie artykułu: Ogólne
Udostępnień