Podano datę kolejnego Sim Update’u. Wiemy, na czym się skupi

Autor:

Publikacja Sim Update’u 15 planowana jest na 12 marca 2024 r. Datę podano podczas środowego streama deweloperskiego prowadzonego m.in. przez szefów Microsoft Flight Simulatora i Asobo.

W aktualizacji deweloperzy skupią się przede wszystkim na poprawie interakcji ruchu lotniczego w symulatorze z defaultowym ATC oraz z lotniskami. Poprawiona ma zostać wydajność, a dokładniej zarządzanie pamięcią przez symulator. Co ciekawe, będą to kolejne poprawki przygotowywane z myślą o Microsoft Flight Simulatorze 2024, a które trafią również do MSFS-a 2020. Zmiany mają odczuć przede wszystkim ci użytkownicy, którzy mają mniej pamięci RAM w swoich urządzeniach, jak również ci, którzy doświadczają tzw. stutteringu.

Ponadto w dalszym ciągu deweloperzy pracują nad symulacją pokrywy śnieżnej na lądzie oraz zamarzających zbiorników wodnych. Wspólnie z dostawcą danych pogodowych Meteoblue poszukiwane jest rozwiązanie, które pozwoli określić, które jeziora powinny być zamarznięte, a które nie.

Working Title przygotowuje z kolei poprawki, które mają zapewnić zwiększenie wydajności symulatora w kokpicie Boeingów 787 oraz 747. Prace obejmują także szklane kokpity, w tym Garmina G3X, z której można korzystać w takich samolotach jak VL-3, XCub i NXCub.

Sim Update 15 ma się ukazać 12 marca 2024 r.

Fot. MSFSofficial/Twitch


Zostań naszym Patronem:

Kategorie artykułu: Microsoft Flight Simulator
Udostępnień