SayIntentions.ai otrzymało polskie głosy ATC

Autor:

SayIntentions.ai umożliwia już prowadzenie komunikacji z kontrolerem ruchu lotniczego w języku polskim. W niedzielę aplikacja dostała sporą aktualizacją regionalnych głosów.

Oprócz polskich głosów dodany został pakiet: niemiecki, australijski, nowozelandzki oraz akcenty z Papui Nowej Gwinei.

Jeszcze w niedzielę (26 maja) postanowiliśmy przetestować komunikację w języku polskim na przykładzie kręgów nadlotniskowych nad Szczecinem. Nasze krótkie testy można zobaczyć na Youtube:

Niestety, nie obyło się bez problemów. Przede wszystkim zdania w języku polskim brzmią dziwnie i nienaturalnie. Generator mowy ma czasami problemy z gubieniem polskim znaków diakrytycznych, jak również z wymową callsignów/znaków rejestracyjnych samolotów, podawaniem informacji pogodowej w języku angielskim z polską wymową. Widoczne są też problemy z polską składnią oraz frazeologią.

Trzeba jednak pamiętać, że europejskie VFR-owe i IFR-owe procedury lotnicze są dopiero na etapie wdrażania do aplikacji i twórcy zaznaczają, że wiele rzeczy może nie działać lub stwarzać problemy.

A już niedługo na łamach naszego portalu powinna się pojawić recenzja aplikacji SayIntentions.ai.

Jeśli chcesz przetestować aplikację na własną rękę i wykupić subskrypcję, zachęcamy do skorzystania z naszego linku afiliacyjnego:
https://sayintentions.ai/#66464bb60e6f1


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień