FSHud z dużą aktualizacją mechanizmu zarządzania ruchem lotniczym

Autor:

Aplikacja FSHud otrzymała długo oczekiwaną aktualizację, w ramach której zaimplementowane zostały zaawansowane mechanizmu zarządzania ruchem lotniczym.

– W prawdziwym świecie, gdy samoloty kołują, przelatują przez pas startowy, startują lub lądują, należy zapewnić płynne działanie i bezpieczeństwo. Wersja 1.3 zapewnia najbardziej precyzyjne jak dotąd operacje naziemne – informuje twórca aplikacji. – W przypadku FSHud, dzieje się rzeczywista kontrola ATC, a nie zdarzenia losowe i rozmieszczenie samolotów. W fazie odlotu i przylotu FSHud nadzoruje wszystkie częstotliwości – dodaje.

Dzięki temu aplikacja może precyzyjnie zaplanować ruch maszyny na wszystkich poziomach kontroli ruchu. W momencie, gdy samolot jest na podejściu, aplikacja już wtedy wie, czy dostępność drogi startowej, czy też warunki pogodowe umożliwiają przyjęcie dolatującej maszyny na lotnisku.

– Zaimplementowano nową technologię separacji ruchu, przydzielania prędkości i wektoryzacji. Odzwierciedla to praktyki kontroli ruchu lotniczego stosowane w świecie rzeczywistym, które utrzymują bezpieczne odległości między statkami powietrznymi poprzez przypisywanie odpowiednich prędkości i wektorów nawigacji – czytamy na profilu FSHud na Facebooku.

W ramach aktualizacji wdrożono też nowy interfejs, dzięki czemu aplikacja powinna być bardziej intuicyjna i przyjazna dla użytkownika.

Fot. FSHud – Air Traffic Control/Youtube


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień