Tablet w Boeingach 737 od PMDG wreszcie na konsolach

Autor:

W ramach dzisiejszej aktualizacji oferty wewnętrznego sklepu Microsoft Flight Simulatora udostępniony został update Boeingów 737, które zostały zaktualizowane do najnowszej wersji. Dotyczy to zarówno PC-ów, jak i Xboxów – oznacza to zatem, że długo oczekiwany tablet trafił właśnie na konsole.

– Zgodnie z obietnicą, dla naszych klientów z Marketplace na komputerach PC i XBox dostępna jest teraz aktualizacja, która umożliwi aktualizację floty 737 do wersji 3.00.0091, czyli do najnowszej wersji samolotu. Oznacza to, że klienci korzystający z komputerów PC/Xbox Marketplace mają dostęp do poprawek działania pamięci, a nawet do tabletu po długim opóźnieniu w celu wprowadzenia EFB na platformę Xbox – mówi Robert Randazzo, szef PMDG.

Randazzo zaznaczył jednak, że wprowadzanie danych do tabletu na Xboxach jest na ten moment problematyczne, chyba że korzysta się z zewnętrznej (sprzętowej) klawiatury.

– Zasadniczo na konsoli Xbox występuje jeden podstawowy problem polegający na tym, że natywna klawiatura ekranowa nie przesyła danych do symulatora w sposób, który udało nam się przechwycić, co oznacza, że klawiatura ekranowa nie jest przydatna do wypełniania pól w tablecie. Jeden z naszych bardzo zaradnych programistów, Robert M. (jeden z trzech Robów w zespole), stworzył niestandardową klawiaturę, ale coś w natywnym środowisku Xbox wykrywa, że ​​chcemy jej użyć i gdy zostanie ona wywołana, szybko zakrywa ją defaultową klawiaturą (xboxową, która nie działa w MSFS – przyp. red.) – wyjaśnia Randazzo.

PMDG na ten moment eksperymentuje z różnymi rozwiązaniami, które mają pozwolić na płynne działanie tabletu bez konieczności podłączania zewnętrznej klawiatury, jednakże z uwagi na kilkudniowe opóźnienie w dodawaniu przez Microsoft wersji beta na platformę testową, cały proces przebiega wolno.

Fot. PMDG


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień