Udostępniono darmowego moda do Cessny 172 z mocniejszym silnikiem

Autor:

FR172 REIMS ROCKET oraz Cessna R172K Hawk XP II to mocniejsze warianty popularnej Cessny, które były produkowany przez francuską firmę Reims Rocket od lat 60. do lat 80. XX wieku. Samoloty te dodaje modyfikacja dostępna do ściągnięcia przez użytkowników MSFS-a za darmo w serwisie Flightsim.to.

FR172 REIMS ROCKET oraz Cessna R172K Hawk XP II zostały wydane przez dwóch modderów – bagolu oraz MBX Aviation – za darmo. Mod dodaje do Microsoft Flight Simulatora dodatkowe samoloty, dysponujące mocniejszym w porównaniu do standardowych konfiguracji silnikiem (FR172 REIMS ROCKET – 210 KM, Cessna R172K Hawk XP II – 195 KM).

Na razie mod dodaje wariant z mocniejszym 210-konnym silnikiem (w planach jest dodanie Cessny z napędem o mocy 195 KM). Model zewnętrzny – w porównaniu do standardowej maszyny – otrzymał nowy kadłub nosa z trójłopatowym śmigłem oraz nową rurę wydechową. W kokpicie znalazły się też: dźwignia regulacji skoku śmigła, otwierane okna, czy przesuwane osłony przeciwsłoneczne. Nie zabrakło też możliwości zabezpieczenia samolotu tzw. chocksami i taśmami. Nieznacznie zmieniła się też awionika – w ramach modyfikacji komputera w szklanym kokpicie dodano nowe wskaźniki obrotów oraz ciśnienia ładowania.

Do dyspozycji użytkownika oddano też specjalny notes, w którym można spersonalizować samolot do własnych potrzeb – m.in. można włączyć osłony na koła, czy wybrać wariant wnętrza przystosowany do skoków spadochronowych. Twórcy przygotowali też ciekawie rozwiązaną checklistę.

W przyszłości twórcy chcą dodać wariant ze śmigłem dwułopatowym, regulację klap chłodzenia silnika, koło trymera steru pionowego oraz kokpit z analogowymi wskaźnikami.

Fot. Flightsim.to

Kategorie artykułu: Darmowe samoloty · PC
Udostępnień