Znamy szczegóły tabletu w samolotach PMDG. Dostaniemy go już niedługo!

Autor:

Po wielu miesiącach obietnic i lakonicznych zapowiedzi w końcu otrzymaliśmy szczegółowe informacje na temat tabletu, który trafi do rodziny Boeingów od PMDG dla Microsoft Flight Simulatora. Powinien on zostać udostępniony już za kilka dni!

W swoim wpisie na forum PMDG Robert Randazzo przypomniał, że PMDG stworzyło już tablet dla swoich samolotów w innym symulatorze, tj. w P3D. Jednak deweloperzy uznali, że dla Microsoft Flight Simulatora będzie to za mało i trzeba stworzyć nowe rozwiązanie.

– Podejmując tę ​​decyzję, sądziliśmy, że zajmie to kilka miesięcy. Wszystkie wbudowane funkcje były obecne, wystarczyło je ponownie sformatować na ekranie i gotowe. Och, jak bardzo się myliliśmy – mówi Robert Randazzo.

PMDG postanowiło bowiem stworzyć EFB, w którym można zainstalować szereg różnych aplikacji zapewniających nowe możliwości i nowe funkcjonalności, często odzwierciedlające rzeczywistość. Początkowo prace jednak utknęły z uwagi na brak komunikacji między C++ a WASM, a dokładniej między samolotem a „światem zewnętrznym” spoza symulatora. To się jednak zmieniło po Sim Update 13.

Tablet, który trafi do MSFS-owych samolotów od PMDG, będzie obsługiwać zarówno funkcjonalności opracowane przez jego twórców, jak i przez zewnętrznych deweloperów.

Na początku EFB będzie obsługiwać integrację planów lotu z SimBriefa, wyświetlanie map lotniczych oraz kalkulator osiągów przy starcie, divertach oraz przy lądowaniu. Ponadto z poziomu tabletu będzie można zarządzać opcjami samolotów, które do tej pory były dostępne w FMC.

– Dla nas wszystkich w PMDG bardzo ważne jest to, że tablet, podobnie jak nasze samoloty, podlega ciągłemu rozwojowi. Naszą wizją jest to, aby stał się on bogatym w funkcje zbiorem narzędzi, które zwiększą Waszą przyjemność z symulacji za pomocą produktu PMDG. Częściowo rozszerzyliśmy nasz zespół programistów, aby wesprzeć tę wizję i zapraszamy kilku kluczowych partnerów programistycznych do współpracy z nami w zakresie wprowadzania ich aplikacji do środowiska. Kilka pierwszych aplikacji, które wdrażamy, skupia się przede wszystkim na udostępnieniu kluczowych, ważnych narzędzi, o które prosiliście, ale mają one również na celu dać nam szansę upewnienia się, że wszystko jest stabilne i gotowe do zaplanowanego przez nas rozwoju – dodaje Randazzo.

Aktualizacja zawierająca tablet ma pojawić się około 30 października. Otrzymają ją użytkownicy PC. Konsolowcy będą jeszcze musieli poczekać – twórcy mają w planach implementację EFB na Xboxach, ale konieczne są wewnętrzne testy, które będą możliwe dopiero po dodaniu przez Microsoft nowej wersji do Marketplace’u.

Fot. PMDG


Zostań naszym Patronem:

Sekcja komentarzy została wyłączona

Udostępnień