A310 od IniBuilds po aktualizacji w MSFS. Jak się sprawuje?

Autor:

W poniedziałek sporą aktualizację otrzymał Airbus A310 od IniBuilds, który 11 listopada został dodany do floty defaultowych samolotów Microsoft Flight Simulatora. We wtorek postanowiliśmy sprawdzić, jak obecnie sprawuje się ten samolot.

Jeśli chodzi o klatki, to nie przeprowadzaliśmy szczegółowych testów – niemniej płynność animacji wydaje się płynniejsza. Skupiliśmy się przede wszystkim na działaniu systemów samolotu.

Testy przeprowadziliśmy na trasie Modlin-Zadar – szczegółowy jej przebieg został wygenerowany za pomocą SimBriefa. Nie napotkaliśmy w tej kwestii żadnych problemów – plan lotu bez problemu zaimportował się do FMC.

Sporą zmianą na plus jest funkcja, która doszła do tabletu – chodzi mianowicie o METARy dla lotniska startowego oraz docelowego. Są one dostępne w EFB i zaciągane są z symulatora. Pamiętać należy, że nie odświeżają się one automatycznie i aby upewnić się, czy nie ma nowszego METARu należy kliknąć odpowiedni przycisk odświeżający dane. METAR wykorzystywany jest też automatycznie do uzupełnienia danych w kalkulatorze „Performance”, który od początku jest dostępny w tablecie.

Warto wspomnieć również, że poprawiony został opis dźwigni hamulca postojowego, w którym wcześniej była literówka – „Parking break”.

Nasze testy potwierdziły również, że poprawiony został błąd systemu utrzymania ciśnienia w kabinie. Teraz wskaźnik pokazuje odpowiednie dane, mieszczące się w zielonym zakresie. Wydaje się, że dodane zostały też nowe dźwięki – obecnie wyraźnie słychać m.in. odpalane APU. Jednocześnie wyeliminowano błąd z bardzo głośnymi dźwiękami silników A310-tek sterowanych przez innych graczy, czy AI.

A jak działa autopilot? W czasie naszych testów nie mieliśmy z nim żadnych problemów. Dobrze trzymał trasę, a przy zniżaniu pilnował wyznaczonej ścieżki oraz restrykcji wysokości i prędkości. Na podejściu ILS bez trudu przechwycił localizera oraz glide slope’a odpowiednio zniżając do progu pasa. Samolot cały czas sprawia nieco trudności przy przyziemieniu, ale być może jest to taka charakterystyka tej maszyny.

Lot testowy był streamowany przez nas na naszym kanale na Youtube:

Powiązane:

Udostępnień