BeyondATC: twórcy pracują nad systemem separacji kołujących samolotów AI

Autor:

Twórcy BeyondATC postanowili podzielić się z użytkownikami swoimi spostrzeżeniami na temat procesu tworzenia tej aplikacji. W najnowszym wpisie, który został opublikowany na Discordzie, czytamy, że obecnie deweloperzy pracują nad systemem separacji kołujących po obszarze lotniska samolotów AI.

Zarządzanie ruchem samolotów na drogach kołowania twórcy aplikacji porównują do sterowania ruchem pociągów. Zauważyli jednak, że w przypadku lotnisk jest to jeszcze trudniejsze, ponieważ samoloty mogą nadlatywać i nadjeżdżać z różnych kierunków.

Beyond ATC ma najpierw wyznaczać niewidzialną dla użytkownika trasy kołowania poszczególnych samolotów i sprawdzać, w których miejscach będą się one krzyżować. Następnie system będzie decydował, który samolot powinien się zatrzymać, a który powinien kontyuować poruszanie się.

– Gdy wszystko to zostanie ukończone, konieczne będzie zintegrowanie go z systemem komunikacji BATC, aby zarówno kontroler ATC, jak i piloci przekazywali prawidłowe komunikaty podczas poruszania się po lotnisku – piszą twórcy BeyondATC.

Prezentację wczesnej wersji tego systemu można zobaczyć na Youtube:

Fot. BeyondATC/Youtube


Zostań naszym Patronem:

Sekcja komentarzy została wyłączona

Udostępnień