Część deweloperów rezygnuje ze wsparcia P3D v6

Autor:

Trzech deweloperów – A2A Simulations, PMDG oraz Parallel 42 – zdecydowało o rezygnacji wsparcia dla najnowszej wersji symulatora Prepar3d, która wyszła w miniony poniedziałek.

– Wszystkie nasze zasoby są obecnie skoncentrowane na rozwijaniu Accu-Sim 2.0 dla Microsoft Flight Simulator i obecnie nie planujemy aktualizacji żadnego z naszych istniejących produktów dla Prepar3D v6.
Jednak nasi obecni klienci Prepar3D, którzy dokonają aktualizacji do wersji 6, mogą dowolnie przenosić starszy produkt z wersji 5 do wersji 6 – napisało A2A Simulations.

Deweloper zaznaczył jednak, że Accu-Sim działa poprzez interfejs Prepar3D SimConnect i nie da się zagwarantować, że wszystkie zaimportowane dodatki będą bez problemów działać w wersji 6.

– Wiemy, że niektórzy uznają to za rozczarowujące, ale po prostu nie mamy obecnie siły roboczej, aby dostosować naszą istniejącą bibliotekę do Prepar3D v6 – dodaje studio.

Analogicznego zdania jest PMDG.

– Wszystkie nasze zasoby programistyczne skupiają się na przeniesieniu naszych symulacji samolotów pasażerskich do Microsoft Flight Simulator, obecnie nie planujemy aktualizacji żadnego z naszych produktów P3D w celu zapewnienia zgodności z P3Dv6 – napisał Robert Randazzo, szef studia.

PMDG przeprowadziło jednak testy, których wynik pokazał, że przy przeniesieniu dodatków do nowej wersji P3D konieczne są zmiany w kodzie i ponowna kompilacja. PMDG nie wyklucza jednak powrotu do wsparcia tego symulatora – jednak nastąpi to najwcześniej po wydaniu Boeinga 747-400 dla MSFS-a.

W podobnym tonie, ale w dużo mniej rozbudowany sposób, swoją decyzją ogłosiło studio Parallel 42. Poinformowało ono, że nie planuje wydania P3D Immersion Packages oraz ChasePlane dla najnowszej wersji Prepar3da.

Fot. prepar3d.com

Kategorie artykułu: Inne symulatory
Udostępnień