FS2Crew wykorzysta AI do generowania głosów?

Autor:

Twórcy aplikacji FS2Crew zastanawiają się nad wprowadzeniem głosów generowanych w chmurze przez AI. Oznaczałoby to jednak konieczność wprowadzenia płatnej subskrypcji, w związku z czym w mediach społecznościowych pojawiło się coś w rodzaju ankiety.

– Chcielibyśmy dowiedzieć się, co myślisz o stworzeniu FS2Crew opartego na sztucznej inteligencji (punktem odniesienia dla porównania jest Beyond ATC, jeśli masz doświadczenie z tym programem).
Sztuczna inteligencja oferuje pewne rzeczywiste korzyści (np. możliwość prowadzenia bardziej naturalnych rozmów z symulowanym drugim pilotem i załogą). Mimo to ma kilka bardzo realnych wad, a przede wszystkim przetwarzanie tekstu i głosu w chmurze nie jest tanie – pisze ekipa FS2Crew.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w FS2Crew jest wyceniane na około 30 dolarów miesięcznie. Inną wyliczaną przez twórców aplikacji wadą wykorzystania AI są opóźnienia w reakcji na polecenia głosowe, wynikają z czasu przetwarzania promptów.

– Moglibyśmy dorównać jakością głosów AI w Beyond ATC, ale czy to wszystko jest dla Was akceptowalne? Dawno temu wypróbowaliśmy głosy Azure i ludzie zbuntowali się przeciwko nim. Chcieli tradycyjnych ludzkich głosów. Ale może gusta się zmieniły – kontynuuje FS2Crew.

Swoją opinię można wyrazić w komentarzach pod odpowiednim wpisem na Facebooku oraz na Discordzie.

Fot. FS2Crew/Facebook


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień