Jeszcze dziś pierwszy update B777 od PMDG?

Autor:

Jeszcze dziś wieczorem (w piątek, 28 czerwca) może pojawić się pierwsza aktualizacja Boeinga 777 od PMDG. Mają znaleźć się w niej poprawki najpilniejszych błędów odnotowanych przez użytkowników po premierze samolotu.

Aktualizacja trafiła już do testerów, którzy oceniają jej stabilność.

– Mamy kilka krytycznych poprawek, które dotyczą pewnych sytuacji, w których samolot przestaje reagować na kliknięcia, a wyświetlacze w kokpicie są zamrażane itp. To zachowanie pojawiło się zarówno w 737, jak i 777 z SU15 i pracowaliśmy nad rozwiązaniem problemu z pewnym sukcesem, ale kiedy 777 trafił do pełnej publiczności, okazało się, że mamy jeszcze trochę pracy do wykonania. Nie jesteśmy pewni, co takiego jest w SU15, że nagle w pełni działający kod zaczyna zachowywać się śmiesznie, ale każdy, kto pracował z oprogramowaniem, prawdopodobnie podziela nasz ból, że dobrze przeprowadzona aktualizacja po stronie platformy wyraźnie zwiększyła czułość kompilatora w niektórych obszarach i to sprawia nam problemy – mówi Robert Randazzo, szef PMDG.

Jak relacjonuje Randazzo, przed wydaniem Boeinga 777 PMDG zwróciło się o pomoc do Asobo, aby sprawdzić, czy ich znacznie bardziej niezawodne narzędzia do debugowania mogą pomóc w rozwiązaniu problemu, czego efektem była co najmniej jedna poprawka, która została zaimplementowana jeszcze przed premierą.

– Wykorzystaliśmy Wasze zgłoszenia, aby znaleźć inne przypadki tego samego problemu, co okazało się pomocne, ponieważ nie jesteśmy w stanie wychwycić występującej awarii, korzystając z ograniczonych możliwości debugowania dostępnych w systemie MSFS. (używając technicznego języka: nie jesteśmy w stanie zobaczyć wyjątków, które zdarzają się podczas wykonywania, więc musimy zgadnąć, gdzie pojawia się problem, kiedy już się pojawi. To trochę jak powrót do lat 90., ale niezbyt zabawny) – dodaje Randazzo.

Ponadto aktualizacja ma naprawić problemy pojawiające się podczas przesyłania danych przez wbudowane w systemy łącze, jak również problemy z wydajnością.

– Otrzymaliśmy opinie od użytkowników różnych rodzajów sprzętu wskazujące, że wydajność w niektórych scenariuszach może być niezadowalająca. Dzięki tym opiniom byliśmy w stanie poprawić kilka obszarów, co powinno przynieść zauważalny wzrost ogólnej wydajności – wyjaśnia szef PMDG.

Jak dodaje Randazzo, zmiany będą widoczne przede wszystkim na słabszych komputerach. PMDG poprawi też działanie hamulca postojowego, którego zwolnienie było bardzo utrudnione w przypadku niekorzystania ze sprzętowych rudderów.

Jeśli testerzy potwierdzą stabilność update’u, to aktualizacja pojawi się najprawdopodobniej jeszcze dziś wieczorem (28 czerwca), tj. między 21:00 a 24:00. Do momentu wypuszczenia łatki, PMDG zaleca, aby poniżej 2000 stóp mieć wyłączony transponder, co ma ograniczyć prawdopodobieństwo zawieszania się systemów samolotu.

Fot. PMDG/Facebook


Zostań naszym Patronem:

Udostępnień