Top 5 pomysłów na prezent dla fana samolotów

Autor:

Zazwyczaj spełnieniem marzeń miłośników lotnictwa jest wcielenie się w rolę pilota samolotu. To wymaga jednak specjalnych uprawnień oraz oczywiście dostępu do wyjątkowo kosztownej maszyny. Dlatego jako prezent dla fana samolotów proponujemy voucher na symulator lotu oraz inne związane z awiacją upominki.

Prezenty dla fana samolotów można podzielić na dwie grupy: podarunki, które polegają na locie pasażerskim oraz możliwość samodzielnego sterowania samolotem. W tym drugim przypadku najczęściej jedynym rozwiązaniem jest voucher na symulator lotu, ale jeśli wybierzemy dobrze, takie przeżycie również może być niezwykle emocjonujące.

Realistyczny symulator lotu

Stopień realizmu w symulatorach lotu może znacząco różnić się w zależności od modelu. Czasami będzie to jedynie ekran połączony z atrapą kokpitu, natomiast w innym przypadku wizyta w znakomicie odwzorowanym symulatorze, który pozostaje wierny najważniejszym szczegółom. Żeby zatem poczuć się jak prawdziwym samolocie, warto wybrać np. voucher na symulator lotu w Flyspot. Znajdziesz tam Airpoint symulator samolotu Boeing 737-800, który wyróżnia się perfekcyjnie odwzorowanym kokpitem. Nawet największy pasjonat lotnictwa znajdzie tutaj ogromną dawkę emocji.

Voucher na symulator lotu może obejmować różne pakiety dla uczestników. Przede wszystkim oferta różni się długością lotu. Możliwe są również pakiety dla dwóch osób. Voucher można zamówić online w postaci cyfrowej lub jako specjalnie zapakowany prezent dla bliskiej osoby.

Lot szybowcem

Teraz czas na podarunek dla osoby, której marzy się lot samolotem. Prezent w postaci wycieczki szybowcem to niesamowite doznanie. Przypomnijmy bowiem, że tego rodzaju maszyna nie posiada silnika, tylko szybuje z wiatrem, a na odpowiedni pułap wznosi się przy pomocy specjalnego samolotu.

Naturalnie w czasie takiego lotu osoba obdarowana pełni rolę pasażera. Może w tym czasie podziwiać widoki i cieszyć się emocjami, jakie jej towarzyszą. W wielu przypadkach gratką dla miłośników lotnictwa jest teoretyczny wykład, który poprzedza sam lot. Uczestnicy mogą w ten sposób dowiedzieć się więcej na temat konstrukcji szybowca, a także samego lotu nim.

Lot szybowcem to znakomity sposób na oderwanie się na chwilę od codziennych zmartwień i obowiązków, dlatego tego typu doświadczenie można polecić nie tylko miłośnikom samolotów, ale również każdemu, kto nie boi się wysokości.

Lot motolotnią

Kolejnym urządzeniem, które umożliwia wzniesienie się w przestworza jest motolotnia. Co wyróżnia ta forma prezentu dla miłośnika latania? Przede wszystkim motolotnia oferuje możliwość latania na stosunkowo niedużym pułapie, co oznacza szansę podziwiania widoków z bliska. Szczególnie ciekawy może być taki sposób zwiedzania okolic, w których mieszka obdarowana osoba, gdyż spojrzenie na znane kąty z zupełnie innej perspektywy jest niezwykle ciekawym doświadczeniem.

Niewątpliwą zaletą lotu motolotnią jest również bezpośredni kontakt z otoczeniem. Pasażera lotu nie ogranicza kokpit ani nawet szyba. Może poczuć wiatr we włosach i na własnej skórze doświadczyć jak w takich warunkach funkcjonuje opór powietrza czy inne aspekty związane z lataniem. W przypadku tego rodzaju atrakcji dla miłośników lotnictwa dostępne są również pokrewne aktywności jak lot paralotnią czy lot motoparalotnią.

Lot widokowy

Atrakcją, która z pewnością przypadnie do gustu pasjonatom lotnictwa będzie lot pasażerski awionetką bądź innego rodzaju niedużym samolotem. To idealna okazja do podziwiania z lotu ptaka urokliwych miejsc na łonie natury czy też miejskiej architektury. Przelot tego typu samolotem to również okazja do zbliżenia się i podpatrywania pracy profesjonalnych pilotów.

Atutem takiej formy prezentu dla fana samolotów będzie także długość lotu. Uczestnicy mogą liczyć zazwyczaj na kilkadziesiąt minut w przestworzach, przeważnie na malowniczej trasie. Kolejna zaleta to możliwość lotu grupowego. W samolotach pasażerskich jest więcej miejsc, dlatego lot może być rozrywką dla całej rodziny albo większej grupy pasjonatów awiacji.

Lot helikopterem

Na koniec porzucamy skrzydlate maszyny i przesiadamy się do helikoptera. To jeszcze jedna fascynująca forma realizacji marzeń o podróży w przestworzach. Podobnie jak w przypadku awionetki dużym plusem dla pasjonatów lotnictwa będzie możliwość podejrzenia pracy pilotów i zagłębienie się w szczegóły związane z lataniem tak skomplikowaną maszyną.

Helikopterem łatwo też wylądować np. na szczycie góry albo polanie, dlatego lot można połączyć z ciekawą wycieczką w odległe miejsce. Możliwości jest wiele, podobnie jak ofert na lot helikopterem. Co ciekawe, jednym z najnowszych trendów jeśli chodzi o lot helikopterem są oświadczyny podczas podróży w powietrzu. Wycieczka może być zatem nie tylko emocjonująca, ale również romantyczna.

To tylko część pomysłów na prezent dla pasjonata samolotów. Wybierz rodzaj podniebnej podróży i ciesz się szczęściem bliskiej osoby!

Artykuł sponsorowany.

Kategorie artykułu: Artykuł sponsorowany

Sekcja komentarzy została wyłączona

Udostępnień