Zamieszanie wokół modowania samolotów LVFR

Autor:

Poniedziałkowe ogłoszenie przez LatinVFR dwóch nowych maszyn wywołało dość spore zamieszanie. Deweloper bowiem zaznaczył, że nie pozwoli na modowanie Airbusów A330 i A340.

W opublikowanym na Facebooku oświadczeniu (które po jakimś czasie zostało jednak usunięte) LVFR stwierdziło, że włożyło w tworzenie tych samolotów oraz ich systemów tak znaczące środki, że nie widzi potrzeby na ich modowanie.

Na powyższe stwierdzenie zareagowało oczywiście studio Horizon Simulations, która od jakiegoś czasu rozwija dobrej jakości mody do całej rodziny Airbusów A32x od LatinVFR.

– Od dawna uważaliśmy LatinVFR za partnera, z którym dobrze nam się współpracowało, a tworzenie modów dla ich linii Airbus również sprawiało nam przyjemność. Jednakże podjęta przez nich decyzja, zgodnie z którą będą blokować dalszy rozwój modów z naszej strony lub ze strony kogokolwiek innego w przypadku ich najnowszych produktów, zmusiła nas również do ponownej oceny naszych wyborów – napisało Horizon Simulations.

Studio zaznaczyło, że w najbliższą środę ukażą się aktualizacje dla wszystkich samolotów LVFR z rodziny A32x i że na tym ich rozwój zostanie wstrzymany, nie licząc drobnych koniecznych poprawek.

– Nie podejmujemy tej decyzji lekko i rozumiemy, że jako Horizon Simulations rozwinęliśmy się, tworząc mody do produktów LatinVFR. Rozumiemy również, że wy, jako członkowie naszej społeczności, możecie postrzegać to jako nieco waleczne posunięcie i możecie się z nami nie zgadzać w tej kwestii, jednak mamy inne projekty, na których skupimy wszystkie nasze wysiłki rozwojowe, takie jak rodziny Boeingów 787-8, Boeingów 787-9 i Boeingów 747-8 – dodało Horizon Simulations.

W odpowiedzi na to LatinVFR usunęło swoje oświadczenie i opublikowało kolejny komunikat, w którym deweloperzy przekazali wyrazy wdzięczności wobec Horizon Simulations za ulepszanie Airbusów i stwierdzili, że są otwarci na dalszą współpracę nad rodziną A32x. Co ciekawe, zmieniona została też retoryka dotycząca A330 oraz A340. LVFR bowiem zaznaczyło, że jego zdaniem te produkty nie będą wymagać modowania, jednak jeśli z czasem okaże się, że jest inaczej, to nie wyklucza wyrażenia zgody na modowanie ze strony Horizon.

– My także zgodzimy się na wszystko, co uszczęśliwi naszych klientów, jednak musimy również wziąć pod uwagę, że inwestujemy w długoterminowe projekty i posuwamy się do przodu, aby LVFR udoskonalało się bez pomocy z zewnątrz. Jeśli chodzi o tę kwestię, znajdziemy gdzieś złoty środek – podsumowało LVFR.

Na ten moment Horizon Simulations nie odniosło się do tego i nie zabrało głosu ws. decyzji o porzuceniu rozwoju modów dla samolotów A32x.


Zostań naszym Patronem:

Sekcja komentarzy została wyłączona

Udostępnień