Jest pierwsza beta Sim Update’u 14. Na tapecie problemy z multiplayerem

Autor:

Wystartowały otwarte beta testy kolejnej dużej aktualizacji Microsoft Flight Simulatora 2020, czyli Sim Update’u 14. Ma ona zawierać m.in. długo oczekiwane poprawki multiplayera.

Najnowsza wersja beta skupia się przede wszystkim na wyeliminowania poważnego błędu w działaniu multiplayera – chodzi o znikanie z pola widzenia graczy. Niestety, wiąże się to z tymczasowymi zmianami w funkcjonowaniu tej funkcji – użytkownicy korzystający z wersji beta będą widzieć wyłącznie innych betatesterów. Osoby, które mają zainstalowane wersję stabilną Microsoft Flight Simulatora, będą niewidoczni.

– Wszyscy uczestnicy aktualizacji Sim Update 14 Beta zostaną połączeni z serwerem USA-Wschód – jest to zamierzone. Z tego powodu, w zależności od regionu, możesz zauważyć pewne problemy z opóźnieniami w trybach dla wielu graczy – informuje Microsoft.

Zmiany te spowodowały pewien błąd, który jest już znany deweloperom – otóż w wersji beta nie działają animacje dotyczące samolotów innych użytkowników, takie jak animacje śmigieł, czy podwozia.

Ponadto w opublikowanej wersji beta podjęto temat źle funkcjonującej defaultowej kontroli ruchu lotniczego. Poprawiony został już błąd mieszania języków w trakcie komunikacji pilot-ATC, jak również poprawiono działanie wektorów i wydawanie poleceń dotyczących zmian poziomu lotu.

To jednak nie wszystkie zmiany – lista zmian zawiera także poprawki mniejszych błędów w działaniu m.in. defaultowych samolotów oraz szklanych kokpitów.

Pełna lista zmian (w języku angielskim):
https://forums.flightsimulator.com/t/sim-update-14-beta-release-notes-1-35-13-0-october-30-2023/613872/1

Instrukcja dołączenia do beta testów:
https://forums.flightsimulator.com/t/read-first-welcome-to-the-sim-update-14-beta/562534


Zostań naszym Patronem:

Kategorie artykułu: Microsoft Flight Simulator

Sekcja komentarzy została wyłączona

Udostępnień