Twórca profili GSX opuszcza Flightsim.to. Serwis publikuje oświadczenie

Autor:

Profile GSX tworzone przez RW Profiles już wkrótce przestaną być dostępne w serwisie Flightsim.to. Decyzja ta jest związana z brakiem zgody ze strony dewelopera na kierunki zmian dotyczących największej w internecie bazy z dodatkami do symulatorów lotniczych.

– Od 1 września 2023 r. jako RW Profiles usuniemy całą naszą zawartość z Flightsim.to. Przez ostatnie kilka miesięcy uważnie monitorowaliśmy kierunek rozwoju serwisu. Jesteśmy głęboko zasmuceni faktem, że Flightsim.to z serwisu, który uwielbialiśmy, lubiliśmy z niego korzystać i do której przesyłaliśmy różne treści, rozwinęło się w witrynę całkowicie oddzieloną od jej użytkowników i twórców – czytamy w oświadczeniu RW Profiles.

Deweloperzy zarzucają serwisowi to, że zapowiadany już kilka miesięcy temu wraz z wprowadzeniem kont premium Program Twórców nadal nie ruszył.

– [Twórcy Flightsim.to – przyp. red.] w korespondencji mailowej przyznali, że nadal nad tym pracują, bez dalszych wyjaśnień w sprawie opóźnień po tym, jak skonfrontowaliśmy ich z ich wcześniejszym oświadczeniem. Jednak w dalszym ciągu pozwalają użytkownikom płacić za Flightsim.to premium i zarabiać pieniądze na dziełach naszej społeczności. Naszym zdaniem bez tej płatnej subskrypcji witryna staje się coraz bardziej bezużyteczna, ponieważ nie możemy żyć z ogromną liczbą reklam, które obecnie otrzymujesz. Nie chcemy, aby użytkownicy musieli klikać przez około 15 reklam, zanim będą mogli pobrać jeden z naszych – lub jakichkolwiek innych – modów – dodaje RW Profiles.

Jak zauważają autorzy profili do GSX-a, wśród reklam wyświetlanych w serwisie dominują te o tematyce niezwiązanej z lotnictwem, włącznie z treściami dla dorosłych.

Na ten moment RW Profiles pracuje nad nowym rozwiązaniem udostępniania profili do GSX-a użytkownikom. Obecnie są one dostępne na specjalnie utworzonym do tego celu kanale na Discordzie.

Na zarzuty kierowane przez RW Profiles zareagował serwis Flightsim.to.

– Nasz program dla twórców jest wciąż w przygotowaniu. Zawsze staraliśmy się być platformą wspierającą twórców. Postęp może czasami być wolniejszy, niż byśmy sobie tego życzyli, ale bądźcie pewni, że dotrzymujemy naszych obietnic. Nikt nigdy nie mówił, że Program dla twórców nie powstanie: w tym konkretnym przypadku strona prawna wdrożenia naszego programu dla twórców okazała się bardziej złożona, niż przewidywano, ale pracujemy nad dostosowaniem wymagań, co wymaga czasu – czytamy w opublikowanym w tej sprawie komunikacie.

Administratorzy Flightsim.to stwierdzili ponadto, że zarobki z usług premium są wykorzystywane głównie na pokrycie rachunków za serwery i utrzymanie serwerów pobierania.

– Nasze kanały wsparcia i komunikacji są zawsze otwarte, szczególnie dla twórców. Wierzymy, że najlepsze rozwiązania powstają w wyniku wspólnego dialogu i niestety nie mieliśmy możliwości nawiązania z RW Profiles bezpośredniego kontaktu przed podjęciem tej decyzji. Podtrzymujemy naszą pozycję platformy neutralnej, dedykowanej zarówno twórcom, jak i użytkownikom. Usunięcie treści z Flightsim.to nie szkodzi Flightsim.to – kontunuuje serwis.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze kontrowersje związane z Flightsim.to. Kilka miesięcy temu zmienione zostały zasady funkcjonowania serwisu, co nie spodobało się niektórym twórcom.

Więcej informacji:

    Fot. flightsim.to


    Zostań naszym Patronem:

    Kategorie artykułu: Microsoft Flight Simulator · Ogólne
    Udostępnień